| JadenSkye a întrebat:

Astazi am fost la dentist sa imi curete o carie. Am mai fost cand eram mai mica, si imediat dupa ce mi-o curata, imi punea si plomba. De data asta insa doar mi-a curatat-o, si m-a reprogramat peste cateva zile sa imi puna plomba. Problema e ca ma cam doare big grin E normal? Exista sansa sa mi se infecteze sau ceva? :-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CherryLove a răspuns:

Daca caria er mai adanca exista posibilitatea sa-ti fi sapat foarte adanc sau ai tu dantura mai sensibila. Banuiesc ca ti-a pus carisolv sa omoare microbii de acolo ca urmatoarea data sa-ti puna plomba. Nu exista sansa sa te infectezi

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu se infectează nimic. Poate ti-a pus ceva, un arsenic, sa-ti omoare nervul. Ori un medicament. Daca te doare foarte tare, du-te mâine la ea, inapoi, si-i spui ce simti. Dar a procedat corect, o plombă nu se pune automat, mie mi-a pus-o la a treia întâlnire cu dentistul!

| felixbbimage a răspuns:

Sigur ti-a pus un antibiotic pentru a preveni infectia.O va mai curata odata la urmatoarea programare si-ti va pune plomba.