| Jager a întrebat:

Astazi am mers la stomatolog pentru ca aveam 2 masele cariate si aveam nevoie de plomba. Doctorul mi a mai descoperit unele minoritati la cateva masele si dinti (adica incepere de carie si inca ceva, a spus el dar nu am inteles).
La una din masele s ar putea executa extractia dar a spus ca e posibil sa o salveze.
L am intrebat cat va dura tot si cat v a costa, mi a spus in jur de 2-3 luni si pretul de 3600 lei.

Am ramas putin asa. adica sunt 2 carii care se rezolva+ alti dinti care trebuie curatati si pus cate o plomba mica.
Mentionez ca am 16 ani si cand eram mai mic aveam lipsa de calciu si dintii mi se cariau foarte usor fiindca nu erau destul de rezistenti, acei de lapte s au dus rapid, iar acum am din nou probleme.
E ok sa ceara asa mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Kettolix a răspuns:

Daca dureaza 2-3 luni, posibil. Pentru o plomba pusa ia 50 de lei, dar daca e mai mare sau afecteaza nervul etc costa mai mult. Du-te si la alt cabinet, si daca zice la fel, mno, soarta.