| aloken a întrebat:

Salut,astazi incheietura mainii a inceput sa mi se umfle si sa ma doara,(tin sa spun ca aseara am dormit aproape mereu pe ea si imi amortea)acum e umflata iar incheietura cu greu pot sa o misc de durere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Pai in noaptea asta sa ai grija mare sa nu mai dormi pe încheietura.Eu sper să îți treacă, dar ai grija, schimba pozitia de somn.Fa mișcări ușoare daca te doare și stai cu mana întinsă la noapte(cea cu durerea). Succes!

| sierra1 a răspuns:

Dacă nu e nimic grav (asta o să o știi peste vreo 2 zile) : compresă, masaj, relaxare

| MihaiNicu23 a răspuns:

Mergi la medic ca nu prea ai cu ce sa o tratezi acasa, ai nevoie de ajutor de specialitate.