| anonim_4396 a întrebat:

Astazi la un meci de handbal m-am lovit la nas si s-a umflat, ma doare si sa strambat spre dreapta.Cu respiratia nu am probleme, dar am mai avut probleme cu nasul si toamna trecuta.V-a ramane asa stramb?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

De ce nu te duci la medic să ți-l pună la loc.

| mvmi25 a răspuns (pentru Azµre):

Pai necesita operatie pentru asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Nu neapărat, a putut să se întâmple o luxaţie a cartilajului şi poate rămâne aşa puţin strâmb.
Dacă respiri bine, nu e nici o problemă!
Partea estetică se poate rezolva numai chirurgical...la dorinţă!
Te pup!

| mvmi25 a răspuns:

Este bine sa pun gheata pe el?

| Azµre a răspuns (pentru mvmi25):

Nu pune gheață te vei trezi cu o sinuzită sau răceală la cap de numai scapi de ea. Mergi la medic să îți întrepte nasul că așa rămâi cu el.

| Nicolae_Cosmin_1994 a răspuns:

Nu pune cheata si sa vezi ca-ti va trece