| Leo7 a întrebat:

Salut, astazi m-am lovit la mana stanga, la sport.

Am cazut pe ea, iar acum pot sa o indoi pana sus si sa o indrept pana jos doar nu pot sa o rotesc. Cand incerc sa indoi palma simt ca ma tine ceva mai sus si ma doare. Aveti vreo idee?

Doar raspunsuri de la persoane care stiu despre ce e vorba, nu sa-mi spuna ca nu e rupta, stiu daca e rupta sau nu. Doar un raspuns despre ce poate fi si daca trebuie pusa in ghips!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Park1Suin a răspuns:

Ti-ai luxato, atita tot!
Trebuie sa astepti, dar iti va trece foarte greu.Verisoara mea si-a luxat degetul, si a durut-o o luna.

2 răspunsuri:
| lizucalisuca a răspuns:

Trebuie sa mergi la doctor, nu avem cum sa stim prin internet daca trebuie pusa in ghips sau nu. Dar risti foarte mult daca trebuie si nu o pui!

| fockewulf a răspuns:

Trebuie sa te duci la un kinetoterapeut sa-ti faca ceva masaj pentru a trece mai repede. Asa am patit eu, la fotbal, n-am facut nimic si m-a deranjat apoi ani de zile cand o fortam mai tare. Eventual daca nu se poate varianta de mai sus fa-ti chiar tu masaj usor cu sapun. De la sine trece foarte greu.