| кא๔ a întrebat:

Uitati care este problema mea...
Ieri am fost la patinoar si cineva a intrat in mine si ma daramat. Eu am cazut pe mana stanga ( adica toata greutatea corpului s-a sprijinit pe mana stanga). Mama mea nu stie ecat ca ma doare ca am dormit pe ea ...Ideea este alta nu pot sa o misc trebuie decat sa o tin indoita langa corp. Daca am incercat sa ma mic sau cand ma asej pe scaun ma doare foarte taree imi vine sa urlu.
Stiti cumva daca este rupta sau doar e traumatizata?
Repet ma doare ingrozitor daca o mis si treaba este ca ma doare putin mai jos de cot pana imediat dupa el... dar sunt dati cand ma doare si incheietura depinde de miscarea care o fac.
Ce ziceti sincer nu vreau sa ma duc sa fac radiografie si stiu ca sunt o proasta ca se face mai rau dar vine revelionu si ce fac eu cu mana in ghips?
Deci sfaturi. Dau funda la cel mai dun restul fundita
Multumesc anticipat:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexeanca a răspuns:

OMG cred ca ti-ai fracturat-o.Mergi sa-ti faci urgent o radiografie! sad Nu te mai gandi cum o sa arati cu ghips.Importanta e sanatatea.Revelioane o sa mai fie!

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Da, se poate sa ai o fractura, de ce nu-i spui mamei tale sa te duca la medic, iti va face o radiografie si te vei lamuri. Multa sanatate!

| Zenithf a răspuns:

Mergi la ortopedie, daca este rupta medicul de acolo va stii si fara radiografie. Si pot fi si alte leziuni pentru care trebuie sa porti ghips, nu doar fracturi, si avand in vedere situatia nu te vei putea distra mai mult nici fara ghips.

| darrio2007 a răspuns:

Du-te la un doctor.Sa nu fie fracturata.

| zuzu_8584 a răspuns:

Eu zic sa consulti un medic deoarece nu este bine sa te doara sa de la o cazatura, rupta s-ar putea sa nu zie, dar este ceva ce trebuie vazut de un specialist happy

| кא๔ explică:

Apropo sunt multe greseli dar scriu decat cu o mana.sad

| alexhino a răspuns:

Du-te la medic dar s-ar putea sa fie scrantita.

| Ella061 a răspuns:

Du-te si fa o radiografie sa fii sigura daca e rupta sau nu. poate o ai doar scrantita, cine stie