| tonifletcher44 a întrebat:

Salut, astazi mergeam pe langa padure si am alunecat si am cazut cu mana in ceva buruieni habar n-am, si cred ca m-a intepat o capusa. M-am uitat pe Youtube, dar in videouri par mult mult mai mari, si eu am decis sa o tai cu o forfecuta rolling on the floor, era o chestie mica si minuscula... si acum e ceva mic si rosu acolo, poate e ceva spin sau? Totusi, e 15 arpilie, nu cred ca sunt capuse si ieri a si plouat...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Este foarte posibil sa fi fost o capusa din ce descrii. Trebuie sa mergi cat mai repede la medic. Exista o scula speciala cu care sunt extrase din piele. Capusele pot transmite boala Lyme care este foarte serioasa, dar si alte boli. Vezi aici:
http://www.contraboli.ro/......ment-poze/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca viitoare daca iti mai intra,incearca sa o scoti cu o penseta,cu tot cu cap.
Si, ce altceva se poate infinge in piele, si se gaseste prin iarba, daca nu o capusa? happy
Trebuie sa faci tratament cu antibiotic, sa nu dai in altele.Du-te la doctor.

| tonifletcher44 explică (pentru anonim_4396):

Eu zic ca e un spin ca ieri a plouat tare si nu era chiar iarba cred ca ceva floare cu spin ca vad pe net ca la capusa nu ai simptome dar pe mina inteapa rolling on the floor dar am scos prostia aia nu vad sa mai am nimic doar ca o vanataie