| Denn97 a întrebat:

Salut!

Ati avut vreodată rinita vasomotorie? Dacă da, ati putut scapa de ea? Și cum…

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ArchangelElohim a răspuns:

Am rinita cronica umeda, adica stranut imi curge nasul in fiecare dimineata si de cateva ori pe zi, nu-mi da pace, ma scoate din orice stare, ma irita rau, nu cred ca se poate scapa de ea, desi am auzit de tratamente cu aerosoli marini care se spune ca is buni pentru asa ceva. eu am luat multe solutii de astea pentru nas, si nimic, ba mai mult daca bagi prea multe solutii medicamentoase treci de la rinita cronica la rinita medicamentoasa care e si mai rea. folosesc nazomer, o solutie ce contine apa de mare. pe viitor vreau sa-mi iau un spray mai bun cu sare de mare ceva. ma mai vindec pe o scurta perioada facand inhalatii cu plante medicinale, o oala cu apa fierbinte cu multe plante si un prosop ma bag acolo si trag aburul ala cald, 3-4 zile nu mai am simptomele atat de violente.