| KamiKaze123456 a întrebat:

Salut ati putea sa imi dati un meniu aduc între ce ore sa mănânc si cum sa mănânc de exemplu cate pâine la o masa etc.As vrea sa slăbesc si in timpul scoli pana la ora 2 când ajung acasă nu mănânc nimic si nu stiu daca chiar este bn chestia este doar ca atunci când ajung la 2 acasa mănânc in exces.ati putea sa imi spuneti cum sa mănânc si sa imi spuneti daca este buna chestia asta ca nu mănânc pana la ora 2.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Nu e bine. Mancare de dimineata e cea mai importanta.
Nu consuma dulciuri,zahar,grasime faina alba, paste.
Daca le elimini in totalitate, poti sa mananci doar carne, lapte iaurt chestii de astea. Insa recomand totusi sa consumi putin orez, cartof in fiecare zi cel putin la o masa.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune!

| KamiKaze123456 explică:

Sunt băiat am 75kg 1, 72înălțimea si 15 ani