| anonim_4396 a întrebat:

Scuzati categoria insa nu am stiut unde altundeva mai bine sa o pun. Deci am 16 ani, a inceput scoala dupa cum toti stim. Chestia este ca ma ingras destul de mult, adica, dimineata mananc o felie mica de paine cu margarina pentru ca fac naveta si imi este rau pe masina. La scoala mananc un mar si acasa ajung la 15:30 si atunci mananc mancarea care este si cu toate astea continui sa ma ingras. Ar fi chestia cu sportul insa nu prea am timp. La scoala plec la 7:30 vin acasa la 15:30 pana mananc, ma schimb, fac temele si invat ii 20 deci trece timpul pe langa mine.
Cum sa fac sa slabesc desi sunt in timpul >scoli

1 răspuns:
| Iadhira a răspuns:

Nu mai mânca margarină, conţine cele mai multe grăsimi şi calorii. Nu mai mânca pe fugă, chiar şi la şcoală, stai undeva la masă şi mănânci. Când îţi faci temele, nu mânca în acest timp pentru că favorizează îngrăşarea, mai bine fă o scurtă pauză şi mănânci fără să mai iei gustări. Nu mânca după ora 6, dacă ţie foame de nu mai poţi, ia un măr, o clementină, mandarină, portocală, banană etc. adică fructe. O zi bună şi succes!