| LifeIsHard a întrebat:

Salz. Stiu ca multi zic ca sunt prea mica pentru a tine diete! Si ca slabesc cu timpul, cand inalt! Si eu sunt la scoala privata am sport 2 ore pe saptamana, 45 de minute in care nu facem ceva WOW. Plec la 6:30 si vin la 17:30~ si pana ma fatai eu vine ora 18! Si de la 6 nu mai am chef de innot, basketball, baseball etc. De mancat nu prea mananc la scoala deoarece mancarea e groaznica! Si acasa nu mananc deloc, decat cand mi-e foame mai ciugulesc ceva. Nu mananc dulciuri, paine am incercat sa le las. Cum as putea slabi 10 kg, DAA 10 KG! In acest program, nu conteaza in cate zile, va rog, funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SensInvers a răspuns:

Nu greutatea e problema, ci oamenii din jur care nu te apreciaza happy. Fii mai sigura pe tine. Totusi iti dau o parere / un sfat (ce vrei tu ), dimineata -pe stomacul gol-jumatate de lamaie stoarsa cu 3 lingurite de miere (pentru taierea apetitului si pentru cresterea energiei, am inteles ca nu prea mananci dar nah. )... evita dulciurile incet incet, renunta (daca poti) la paine, cat mai mult kiwi si fructele de sezon (gen portocale ) si incearca seara sa alergi cca. 20 minute, iar daca reusesti seara inainte de somn putina gimnastica (10 min). mie mi-a reusti. Am slabit 8 kg in aproape 2 luni. Si inca ceva, 1 iaurt activia pe zi. ajuta mult stomacul. happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alearga mult fa la viteza maxima, fa sport extrem

| mariamot a răspuns:

Ti-as sugera sa mananci normal pentru. ca organismul este in crestere, stai linistita, cu timpul o sa slabesti.sa mananci la aceeasi ora pe zi de 3 ori, sa zicem. daca mananci regulat o sa te mentii si cu timpul o sa slabestiwinking funda?laughing