| BudăSpiritOfVengence a întrebat:

Salutare, In seara asta la mana dreapta (la incheietura) s-a auzit un sunet de parca a pocnit, din momentul acela simt o durere la acea incheietura si nu pot ridica nici macar 2kg cu acea mana, nici nu pot sa o misc prea mult si parca sa si umflat.
Ce s-a intamplat? o fi vreo ruptura de ligament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la un ortoped sa te consulte, s-ar putea sa ai nevoie de imobilizarea incheieturii.

| BudăSpiritOfVengence explică (pentru Abh):

Nu cred ca am nevoie de imobilizarea incheieturii deoarece observ ca ma vindec usor, usor, chiar pot sa scriu acum, dureri nu prea mai am (decat doar daca o misc mai brusc). Daca nu observ rezultate pana luni ma duc la spital.

| BudăSpiritOfVengence explică:

Astazi iar mi-a pocnit mana si se pare ca o pot folosi la maxim, cred ca mi-a sarit din incheietura, in fine caz rezolvat

Răspuns utilizator avertizat
| VreauMulteRaspunsuri a răspuns:

Am avut si eu asa ceva.Cand stateam acasa luam cateva frunze de varza si le pisam bine pana ce iesea zeama din ele si le puneam pe umflatura, iar cand trebuia sa merg la scoala ca sa nu miros a varza ma dadeam cu un antiimflamator(ketonal).Si tii asa mai multe zile cam vreo saptamana nu iti trece mai tii.

| alexax a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la mdic sa vezi.