| mafiarussia88 a întrebat:

Salut
Azi am crăpat lemne in pantaloni scurți și la aleea mai mari a trebuit să folosesc si ciocanu(ăia de la țara stiti despre ce vorbesc) si cand am lovit toporul cu ciocanul un colt micuț din topor a intrat în picior
Acum peste câteva ore mergem la urgență sa vedem daca este acolo acel colt sau a iesit
Dacă este acolo înfipt adânc
Doare când este scos?
A mai pățit cineva asta?
Mi-e frică rau

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Dana2103 a răspuns:

Vorbind de pantaloni si ciocan, eu m-am gandit la altceva initial

| mafiarussia88 explică (pentru Dana2103):

Perversi puteti fi malaughing

| florin926481f a răspuns:

Pai stai asa, cum sa iti ramana coltul de la topor in picior ca doar nu s-a rupt. Poate te referi la o bucata de lemn.

| mafiarussia88 explică (pentru florin926481f):

Si sa nu înțelegi ca a ramas tot colțul toporului
Un picut din colt
Adica era foarte mic
Fix ca un spin
Atat de mare era ce mi-a intrat în picior ca un spin

| Bariel a răspuns:

Pai nu se face ba asa, ti a sarit o bucata din mucea toporului in picior? Nu dai niciodata cu barosul ori ciocanul in mucea (capul) toporului deoarece il strici si te poti accidenta, cum ti s-a si intamplat. La crepat lemne se foloseste un mai de lemn cu care dai pe topor, sau folosesti pene de fier pe care le poti lovi cu barosul

| mafiarussia88 explică (pentru Bariel):

Dar n-am avut numa topor si ciocan
A sărit un pic din colțul toporului frate, înțelegi?
Adica eu nu stiu cum am lovit cu ciocanul fix colțul toporul(clar ca nu acolo am vrut, am vrut pe mijloc dar...) Si putin din capul toporului s-a înfipt în picior
Acum simt o presiune acolo unde a intrat si asta ma face sa cred ca e acolo sigur

| Bariel a răspuns (pentru mafiarussia88):

Pai asta spuneam, nu e ok sa dai cu ciocanul pe capul toporului(fier in fier) caci îi strici capul si te si accidentezi, eu folosesc un MAI de lemn sau cu pene la creparea lemnelor mari

| mafiarussia88 explică (pentru Bariel):

Păi stiu ca nu e ok dar n-am avut nimic înafară de topor si ciocan
Aia e
Am fost, a ramas acolo, dimineata trebuie sa ma duc sa mi-l scoata!
Sper ca nu va doare