| gaby140 a întrebat:

Am crăpat lemne cu toporul și m-am forțat prea tare. Acum de 2 săptămâni mă doare spatele in partea de jos, doar când mă mișc. Este doar problema musculara sau e mai serios? Durerea a mai scăzut când am luat mydocalm, un relaxant de mușchi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Poate fi musculara sau de coloana, depinde cum ai crapat acele lemne, daca ai ridicat lemne grele e posibil sa fie si de coloana. Daca nu te lasa mergi la un control medical, medicul o sa-ti spuna exact care e cauza durerii si unde e localizat si eventual ce tratament trebuie sa urmezi.

| alexalex234 a răspuns:

Pare a fi o febra musculara, asta poate pentru ca nu te-ai incalzit inainte. Dar cel mai bine e sa vezi un doctor pentru ca problemele de spate sunt cele mai serioase.