| lucianmihai10 a întrebat:

Salut, azi când am mers la toaleta sa fac treaba mare, după ce m-am șters, am văzut sânge pe hârtie, in schimb scaunul nu avea sânge decât hârtia. E a-2-a oară când mi se întâmpla asta, prima data mi s-a întâmplat acum 5 luni. E ceva grav? Va rog un sfat, imi este frica sa merg la medic. Țin sa menționez ca eu merg la toaleta de 2 ori pe zi chiar dacă nu-mi vine, dimineața și seara.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| KR0N5TADT a răspuns:

Este o fisură anală. Mersul des la WC dăunează sfincterului.

| lucianmihai10 explică (pentru KR0N5TADT):

Pot fi și hemoroizi? Este grav dacă am hemoroizi?

| Silviullet a răspuns:

Daca nu iti vine, incesrva da nu te mai duci de 2 ori pe zi.
Sângele poate fi din mai multe cauze :prea mult sters, din cauza unuia mai mare, cand esti constipst si faci dups cateva zile, te chinui sa iasa. Sau mananci ceva prea picant. Baga niste zeama si vezi daca e mai bine.

| lucianmihai10 explică (pentru Silviullet):

M-am forțat pana a ieșit, dar țin sa Menționez ca merg la toaleta pe fiecare zi chiar de 2 ori și nu știu de ce sunt constipat uneori, iar uneori nu sunt…Cred ca este de la alimentatie.

| Silviullet a răspuns (pentru lucianmihai10):

Pai ai gasit raspunsul la sange, te-ai fortat!
Incearca sa mergi doar 1 data