| Shury467 a întrebat:

Salut, azi cand eram la fotbal, mi-am incasat un pumn in fata, mai exact in "falca" mai pe romaneste dupa ce am ajuns acasa am stat 30 de min iar du-pa m-am culcat cand m-am trezit am inceput sa am o durere in apropiere de urechea dreapta tin sa mentionez ca lovitura a fost in partea stanga si nu in apropiere de ureche.
Vreau sa stiu ce s-a intamplat si daca imi va trece pana maine.
Ps:nu am nimic umflat si aud perfect cu ambele urechi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Deci:
Ai mers la fotbal si ai facut box...
Mai exact, totul a inceput cand celalalt ti-a dat-o inapoi.
Acum simti ecoul din partea opusa.

Durerea este pentru aducere de aminte si va tine cat sa ai timp de meditatie...

| sierra1 a răspuns:

"Vreau sa stiu ce s-a intamplat si daca imi va trece pana maine"

Trece, fii sigur de asta. Ce s-a întâmplat mai exact, spune-ne tu

| Sandor12921 a răspuns:

Va trece, eu asa cred, dar ar fi bine sa consulti un medic daca nu trece pana maine sau poimaine, nu poti lasa asa ceva sa se intample, pe mine cand aveam 16 ani m-a lovit unu in obraz si dupa ce s-a dus acasa era politia la usa lui, bine ca nu l-am dat in judecata, ca il aranjam, el era major

| Jaegerjaquezz a răspuns:

Ai grija, trebuie sa consulți un medic, poate sa treaca poate sa nu, sa nu iti fi afectat mandibula, si nu e de joaca.