| anonim_4396 a întrebat:

Azi dimineata m-am lovit din greseala putin la testicul si am simtit o durere mica, care a durat 5 minute.
Este necesara vizitarea unui medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Oricum ar fi lovitura -usoara sau tare- este dureroasa.
Poate că acum nu este necesar control medical; totuși, trebuie să te examinezi zilnic timp de o săptămână să vezi dacă apar modificări nenaturale. Dacă apar, mergi la medicul de familie fără să stai pe gânduri (sau la urgente dacă este necesar).
Dar dacă vor apărea dureri mai târziu (chiar și peste ani) din lovire sau fără lovire, trebuie să mergi de urgenta medic chiar în ziua aceea, sunând la 112.

| raMLesS a răspuns:

Suna la urgente, trebuie sa vina cat de repede posibil, o sa te transformi waiting rolling eyes

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Nu cred ca ai de ce sa iti faci griji. Atata timp cat ti-a trecut durerea. Dupa lovituri insa, este indicat sa "verifici" daca sunt la locul lor. Nu glumesc. laughing

| Necunoscutu92 a răspuns:

Nu frate daca te doare mai. Mult de 2 ore sau urinez sânge atunci e nevoi de medic

| nelyjoly a răspuns:

Stai liniştit, dacă e vreo problemă la ăsta care te-ai lovit, te-ai nascut norocos, ai încă unul de rezervă.

| godzila007 a răspuns:

Am cazut pe o teava de gaz si nu am avut nevoie de medic, stai linistitwinking