| Hshsbsvdjfodisbs a întrebat:

Salut, azi dimineața m-am trezit cu o durere de cap si curgea sange din gat, m-am dus la baie si scuipam sange dupa ce s-a oprit sangerarea, durerea de cap m-a lasat, aveti idee de la ce poate fi? Mentionez ca am / am avut probleme cu glanda( tiroida)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Alecsandru322 a răspuns:

Du-te la doctor bro

| darrio2007 a răspuns:

Probabil ai probleme cu tensiunea. Mergi la medic.

| alexiaamihaela a răspuns:

Cred ca ar trebui să-ți faci niste analize.

| StoicAnalysis a răspuns:

In loc sa ne scrii aici, in timpul asta puteai sa-ti faci programare la medicul de familie. Cand deja scuipi sange, si te mai doare si capul, nu mai este cazul sa cauti raspunsuri pe TPU.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Săngele nu curge din gât. Din nas, da.

| Standt a răspuns:

Ti-a crescut tensiunea si ti s-a spart un vas de sange. Sangele a ajund in gat prin scurgere.
Mergi urgent la medic.

| Hshsbsvdjfodisbs explică (pentru Standt):

Am mai patit asa, doar cand racesc mai tare, dupa o perioada de timp nu mai am nimic

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este de la amigdalite singele ai puroi, ia antibiotic augmentin sau zinat dar trebuie sa te consulte medicul de familie ca pentru antibiotice trebuie sa ai reteta de la medic.

| Standt a răspuns (pentru Hshsbsvdjfodisbs):

Pai daca stii, de ce mai intrebi aici?