| Hshsbsvdjfodisbs a întrebat:

Salut, azi dimineața m-am trezit cu o durere de cap si curgea sange din gat, m-am dus la baie si scuipam sange dupa ce s-a oprit sangerarea, durerea de cap m-a lasat, aveti idee de la ce poate fi? Mentionez ca am / am avut probleme cu glanda( tiroida)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil ai probleme cu tensiunea. Mergi la medic.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este de la amigdalite singele ai puroi, ia antibiotic augmentin sau zinat dar trebuie sa te consulte medicul de familie ca pentru antibiotice trebuie sa ai reteta de la medic.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Săngele nu curge din gât. Din nas, da.

| StoicAnalysis a răspuns:

In loc sa ne scrii aici, in timpul asta puteai sa-ti faci programare la medicul de familie. Cand deja scuipi sange, si te mai doare si capul, nu mai este cazul sa cauti raspunsuri pe TPU.

| Standt a răspuns:

Ti-a crescut tensiunea si ti s-a spart un vas de sange. Sangele a ajund in gat prin scurgere.
Mergi urgent la medic.

| Hshsbsvdjfodisbs explică (pentru Standt):

Am mai patit asa, doar cand racesc mai tare, dupa o perioada de timp nu mai am nimic

| Standt a răspuns (pentru Hshsbsvdjfodisbs):

Pai daca stii, de ce mai intrebi aici?

| Alecsandru322 a răspuns:

Du-te la doctor bro

| alexiaamihaela a răspuns:

Cred ca ar trebui să-ți faci niste analize.