| CorteXx a întrebat:

Salut!
Azi dimineata mi s-a facut rau, am avut o stare de lesin, stateam in banca la facultate si deodata am inceput sa "ametesc", sa ma simt slabit.I am cerut profei voie sa ies putin deoarece ma simt rau, am mai luat un coleg cu mine.Am iesit din sala de clasa si mi s-a intunecat vederea, am cazut in genunchi, o fata draguta s-a oferit sa mi dea sticla ei de apa, am baut putina apa si dupa 5 minute mi am revenit, nu mai aveam absolut nimic.Am mai patit odata asa tot dimineata la metrou, in urma cu 2 luni. Dupa ce am plecat de la facultate am fost la urgente la Spitalul Bagdasar unde doamne doctor mi-a facut un ekg si mi-a luat tensiunea(12 cu 6 parca).Mi a spus ca sunt un pic bradicardic(cred ca aveam 60bpm, asa scrie pe ekg).Mi-a dat fisa de la ekg si a spus sa ma duc la cardiolog si la neurolog cu acel ekg.La neurolog am fost in urma cu 5 6 luni, am facut un CT cu care am fost la medicul neurolog (domnul doctor oftalmolog mi-a spus ca am un nr mai redus de fibre nervoase la ochiul drept si a vrut sa vada daca e inflamat), atunci nu am avut nimic(mi-a datsa strang acea "para", mi-a testat reflexele etc.). Urmeaza sa ma duc la control la cardiolog si neurolog.A mai patit cineva asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La unele fete tinere asemenea manifestari sunt cauzate de lipsa de calciu (si magneziu) din organism.
Spune medicului sa te trimita si la analize pentru SPASMOFILIE!

| Denisa0954 a răspuns:

E foarte posibil sa fie din cauza hipoglicemiei. Dar cel mai bine mergi și la celelalte controale ca să excluzi orice alta cauza.