| Fr00nz a întrebat:

Salut,azi la meciul de fotbal am luat fata la adversar la o lovitura de cap, el nu stia ca eu veneam din spate asa ca eu venind din saritura si el stand pe sol m-a lovit cu toata forta pe partea stanga a funtei si mi-au aparut puncte rosii pe partea care m-a lovit, e ceva grav? (Tin sa mentionez ca nu am simtit durerea si nici cand am cazut nu am simtit nimic pur si simplu m-am trezit intins pe spate)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca nu doare prea tare, probabil e o iritatie a pielii, socul loviturii, plus o mica frecare intre cele doua parti care iau contact poate duce la asemenea semnalmente, puncte rosii. In acest caz nu e nimic grav. In cateva zile va trece. Daca durerea inca nu a trecut, ai ameteli, slabiciune in corp, lipsa puterii de concentrare, atunci poate fi o problema serioasa, si trebuie mers la medic.

| sierra1 a răspuns:

"la meciul de fotbal...mi-au aparut puncte rosi pe partea care m-a lovit, e ceva grav?"

antrenorul/medicul au zis ceva după ce te-au VĂZUT?

| Iote a răspuns:

Nu stiu cum te poate lovi un om care sta jos, mai mult, fiind si cu spatele, cand tu veneai din saritura! Din tot ce spui, inteleg ca tu l-ai lovit.
Trebuie sa intelegi si tu ca e cazul de un minim control medical. Chiar azi, la urgente. Ti se va face si o dezinfectare.

| Fr00nz explică (pentru Iote):

Eu eram in spateĺe lui si el era pe picioare adica nu stia de prezenta mea si m-a lovit ca si cum eu as fi fost mingea

| Yohei a răspuns:

Eu iti sugerez sa mergi la un doctor, sa-t faci un control. Deoarece multi vor spune ca ai ceva, altii vor spune ca ai altceva, asa ca nu vei stii sigur ce ai din comantarii. Mergi la doctor!