| PeLeU a întrebat:

Bai fratilor, pur si simplu sunt disperat si nu stiu ce sa mai fac...
De 1 an de zile am probleme grave de sanatate (bine, asa le consider eu, fiindca oricat as incerca sa scap de ele tot nu reusesc) am mancarimi intense si roseața pe scrot, dupa un scaun normal am scurgeri si usturime...
Cand urinez, iar ma ustura rau, dar pe mine ma deranjeaza mancarimile pe scrot care imi dau batai de cap de la Craciun si nu reusesc sa scap de ele...
Am facut analize de sange si urina, la cele de sange mi-a iesit o usoara anemie, dar la urina mi-a iesit mucus in prezenta foarte mare(80-90 %)...
Cand medicul de familie mi-a vazut analizele a zic ca n-am nimic...
Dupa vreo 2 sapt, m-am dus la dermatolog ca sa=i arat mancarimile pe care le am pe scrot (am uitat sa mentionez, mai am si niste vene rosii si ele ma mananca mult, imi vine sa rup pielea de mancarime si sunt rosu) si mi-a spus ca n-am nimic.
Am tacut din gura, fiindca sunt o fire mai linistita, dar in momentul cand m-a intrebat daca am infectie urinara, i-am spus ca mi-a iesit mucus in prezenta destul de mare in urina, dar din pacate respectivul medic dermatolog n-a zis nimic...
De vreo 3 sapt, stomacul meu a inceput si zi si noapte sa=mi chioraie, simt o usoare presiune pe abdomen, am luat carbocit, stomachon, dar din pacate fara rezultat...
Fac pe fiecare zi temperatura, sunt rosu la fata pe tot parcursul zilei, inclusiv dimineata cand ma trezesc si sunt moale, nu prea mai pot sa fac nimic.
Mi-am cam pierdut increderea in mine, nu prea mai am chef de nimic (imi doresc sa ajung medic, dar din pacate nu prea mai are cine ca eu nu ma simt bine deloc), nu am depresie sau ceva, dar nu mai vreau sa stie parintii de problemele mele...
Nu vreau sa-i pun pe drumuri degeaba, sa ma duc pana la spital si sa-mi spuna respectivii medici ca n-am nimic...
Nu beau, nu fumez sunt o persoana linistita, invat bine, dar de cand cu simptomele astea nu prea mai am chef de nimic.
Mentionez ca inainte sa-mi apara mancarimile pe scrot ma masturbam foarte des (aproape pe fiecare zi) si cred ca asta e cauza...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vântulalb a răspuns:

Medicul de familie este obligat sa iti dea trimitere.
Iar la aceasta specializare, nu e nevoie de pile. Te va consulta serios.

2 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

La dermatolog? Pai de aia nu rezolvi nimic.
Mergi la un venerolog (dermato-VENERICE). Tu ai o boala venerica. Adica o infectie sexuala grava. Si s-ar putea sa fie in stadiu avansat (dupa atata timp!) daca faci febra. Dar poate mai ai si alte complicatii. Mergi chiar maine la venerolog.

| PeLeU explică (pentru Vântulalb):

Da, dar ma gandesc ca imi trebuie trimitere si nu prea am la cine sa ma duc ca in ziua de azi daca nu ai cunostinte nu te baga nimeni in seama si nu stiu unde sa ma duc...
Ms pentru sfat