| Marius11 a întrebat:

Salut/Buna.De 1 luna ma doare capu INGROZITOR.Am fost la un neorolog si mi-a dat niste pastile dar tot nu mi-a trecut. Dar uitati ceva! de ex.Azi la biologie ne-a aratat niste proiecte cu niste boli si poze.Intr-una din poze era un copil cu niste bube.In minte,, Mi-a aparut" o poza cu un baietel drag mie cu niste bube asemanatoare.Eu m-am inervat si a inceput sa ma doara mai rau capul(ma doare capul mai rau, tare seara). Alt exemplu:Cand ma plictisesc imi apare in minte niste lucruri rele de ex: ma vad pe mine in parc si cazand lovindu-ma si curgandu-mi sange (imi vine sa ma arunc dupa bloc cand imi vine aceste lucruri in minte, vreau sa rezolt aceasta problema cat mai repede) si multe altele. Ajutati-ma va rog ca numai stiu ce sa fac crying. Si am sa va mai spun ceva ma joc la calculator km mult. DAR POATE FI PROBLEMA DE O TUMOARE PE CREIER? CE ESTE ACEASTA PROBLEMA, SI CE SE POATE INTAMPLA MAI GRAV DACA AMAN VIZITAREA MEDICULUI (ADIK SA MA DUC LA DOCTOR)? RASPUNDETI-MI VA ROG FRUMOS LA ACESTE ULTIME 2 INTREBARI VA ROG FRUMOSS! FUNDITA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o problema psihologica, nu ai nici o tumora pe creier. Nu neurologul ci un psiholog te pot ajuta. Ceea ce patesti tu se numeste somatizare si anume transformarea unor probleme psihice in dureri sau simptome fizice fiindca pacientul nu poate accepta ca are o problema mentala sau sufleteaca.

6 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Parerea mea este ca nu este vorba de nicio tumoare sau alt afectiune de genul asta. La tine problemele sunt in plan psihic. Discuta cu parintii tai si roaga-i sa te duca la un psiholog! Este persoana cea mai in masura care sa afle exact ce se petrece cu tine si care sa te sfatuiasca cum sa procedezi in continuare pentru ca problemele tale sa dispara.

| error1234 a răspuns:

Io zic ca nu ar trebui sa mai stai de vb cu noi, si sa ii spui doctorului toate lucrurile astea.nu mai sta acasa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa am patit si eu ma durea in partea stanga mai tarziu am aflat ca nu vad la distanta si ca am nevoie de ochelari si dupa ce mi-am cumparat ochelari de vedere nu am mai avut nimic

| sheryn a răspuns:

Poate e din cauza la vedere. e foarte posibil, tu poate ca ai impresia ca vezi bine, du-te la doctor ca acolo sigur gasesti raspuns

| Roxanne1234 a răspuns:

Daca intr-adevar este tumoare. amanarea vizitarii unui doctor aduce la cresterea tumorii si poti muri eu zic ca trebuie sa stai putin un timp departe de toate ce te enerveaza. in afara de skoala.si cu calculatorul mai putin. fara jocuri

| aditzu_7464 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema! du-te la medic si ai incredere in el