| KristyNbk a întrebat:

Salut / Buna, imi tiuie urechea dar dupa ce imi bag o tigare in ureche ma lasa pentru putin timp, ce sa mai fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adikis a răspuns:

Te doare ceva? Incearca sa faci o bucata de vata cu parful pana se imbiba calumea si baga vata in ureche si daca te mai doare du-te la orl, dar incearca sa tii vata 1 sau 2 zile fara sa o scoti

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Mergi la ORL. O fi vreun dop de ceara.

| geop a răspuns:

Poate te-a tras curentul. Incearca sa te odihnesti. Incearca si si vata cu spirt sa pui in unreche (nu adanc) sau un catel de usturoi, dar nu il bagi adanc... Daca nu, mergi la doctor.