| T30D0RA a întrebat:

De ce imi tiuie urechea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Medical se află sub denumirea - "Tinitusul"(ţiuitul în ureche), ce semnalează o problemă legat de sănătate sau poate, mă gândesc să nu ai vreun "dop de ceară"(infundatul urechei)...pentru siguranţa ta e bine să te prezinţi la medic.
Îţi doresc sănătate!

2 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Poate ai auzit un sunet puternic, cred. Du-te la un medi Oreleist (ORL). Cati ani ai? ca daca esti din Buc poti sa te duci la Grigore Alecsandrescu' la ORL tongue. du-te la un ORL bun, nu la unu care e nu stiu ce ca iti recomanda prietenii. du-te la unul bun, intreaba medicul de famile! happy. cine stie sa nu ai ceva la ureche ^^ straight face

| Nikumai a răspuns:

Tiuiala acesta poate fi din cauza tensiunii arteriale, dar nu te baza pe asta, tu du-te neaparat la medic; este cel mai bine... Sanatate!