| Stefan927 a întrebat:

Salut TPU, azi dimineata m-am trezit cu durere ingrozitoare de ureche, am crezut prima oara ca era dopu-ul (avea si ceva in ureche), si nu mai auzeam cu aceea urechea decat foarte infundat. Am fost la medic orl (cel care se ocupa cu urechii), dupa aia mi-a dat antibiotice, le am luat, da nu ma mai doare deloc urechea, dar imi tiuie foarte rau (imi cam tiuie de vreo 4 ore incontinuu). Cam in cat timp nu imi va mai tiui urechea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la orl dupa ce gati antibioticu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poți să scapi de tiuit, asta toată viața te va urmări, se numește tinitus.

| MihaiSpeedster a răspuns:

1-2 zile

| Cksihja a răspuns:

Câteva zile sau toată viața depinde de ce ai.

| Stefan927 explică (pentru Cksihja):

Cum adica "toată viața"?

| Cksihja a răspuns (pentru Stefan927):

Uneori se întâmplă în cazuri mai grave și rămâne un țiuit toată viața.

| Brizbriz a răspuns (pentru Stefan927):

"acum 2 ore | Stefan927 explică (pentru Cksihja):
Cum adica "toată viața"?"

cum ai auzit si ai auzit bine, problema se muta de la fizic, la psihologic
https://dexonline.ro/definitie/acufen%C4%83
https://www.google.com/search?q=acufen%C4%83
deci, MERGI DE URGENTA LA ORL DIN NOU, cat mai curand