| lapadatgeorge a întrebat:

Bunicul meu are Alzheimer si a suferit un accident vascular cerebral, si a cazut la pat, se ridica foarte rar si nu mai iese pe afara. In schimb i se administreaza medicamente de tensiune, si perfuzii de intarire o data pe sapt.

Isi mai poate reveni? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Imi pare rau. Exact asa a avut si mama.mai intai nu va mai putea iesi afara deloc, apoi nu va mai putea manca singur, va trebui hranit de o persoana. Lipsa de miscare datorata de statul in pat ii va slabi muschii, nu se va mai putea misca singur in pat si in cele din urmaaaa..imi pare rau. Daca era tanar si avea o oarecare vointa... poate dar asa nu. Imi pare nespus de rau.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu alzheimer?!, nu prea.