| Rebeca21121 a întrebat:

Ce se poate face in cazul unui accident vascular cerebral? se mai poate recupera memoria inapoi exista vreun tratament?

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Efectele accidentului vascular cerebral(ACV), depind de zona din creier afectata.Fiecare portiune a creierului, controleaza o anumita functie a organismului.
Cauta mai multe pe GOOGLE pe www.accidentvascularcerebral.com

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tratamente sunt, problema este alta: dacă este instituit CORECT tratamentul, se intervine extrem de repede asupra sa, internare, este o urgență medicală majoră!
Poate fi o recuperare sau nu, să nu uităm că se moare din acest tip de accident!
Pa, pa.