| bymhyt a întrebat:

Salut cam cat costa o operatie de extractie a unei placute de pe metacarpiene daca nu sunt asigurat medical, sunt din judetu timis.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Cauti pe net diferite clinici, si apoi suni pe fiecare si intrebi pretul. Ei iti pot spune cu aproximatie.
Dar te poti inscrie ca somer daca nu esti asigurat. Si cu fluturasul de somaj medicul de familie iti poate da trimitere la un specialist.
Vei plati (aproximativ) 20 lei trimiterea medicului de familie. Nu mai stiu exact.

| bymhyt explică (pentru anonimg):

Eu nu primesc șomaj e vreo problemă?

| anonimg a răspuns (pentru bymhyt):

Chiar dacă ești șomer neindemnizat (neplătit), este bine să fi înregistrat ca șomer. Pentru că altfel medicul de familie nu te va primi în cabinetul lui. Dar ca neindemnizat te va primi, chiar dacă vei plăti trimiterea care ți-o va da.