| Începătorul988 a întrebat:

Cam de la ce ar putea sa ma "arda" in capul pieptului, respectiv la sfarsitul gatului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Gastrita

| Începătorul988 explică (pentru mgtow):

Si cam ce ar trebui sa fac ca sa se vindece?

| mgtow a răspuns (pentru Începătorul988):

In farmacie gasesti omeprazol 25mg, iei cand te doare burta dupa o mancare consistenta sau cand simti ca iti vine acidul starea de voma in general. Sfatuiestete cu farmacista despre simptome poate e ceva diferit dar eu cred ca e gastrita

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Asta-i continuarea întrebări cu coliva?

| PumpkinDoll a răspuns (pentru sierra1):

Ce Intrebare cu coliva?

| Începătorul988 explică (pentru sierra1):

Apai, probabil. happy
Eu am zis ca ar trebui sa imi pregatesc coliva laughing)

| sierra1 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Are el una

| PumpkinDoll a răspuns (pentru Începătorul988):

S-ar putea sa ai reflux gastroesofagian, am si eu si ii destul de naspa.Nu mai manca picant, bea apa plata, in general incearca sa mananci sanatos.Sa incerci si Omeran, Omez, Malox, Gaviscon nu ii bun de nimic

| Începătorul988 explică (pentru PumpkinDoll):

Am mancat picant astazi. Mai picant decat de obicei, de la asta o fi?

| anamariarot a răspuns:

Decât să asculți niște diagnostice puse de oameni care nu au competențe medicale și cărora le este imposibil să îți facă un control prin monitor, mai bine mergi la medic să te examineze corespunzător.
Până atunci, un dicarbocalm în casă nu strică. Efectul e pe loc, că face reacție de neutralizare

| Începătorul988 explică (pentru anamariarot):

Mi-a trecut. A durat aproximativ o ora, doua. Posibil ca am mancat prea picant, eu obisnuind sa nu mananc picant.