| UserNormal a întrebat:

Cand alerg pe o distanta relativ mica pentru mine ma apuca o durere de umar(drept) Cred ca de aproape 3 ani am aceasta problema, iar dupa ce incetez sa alerg, intr-un minut imi trece. Sfaturi? Ma gandesc sa ma duc la medic, dar vreau sa vad si pe aici cateva raspunsuri/sfaturi cum sa opresc acessta durere repetata. Multumesc! Pentru varianta care chiar m-a ajutat, o sa dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa exercitii de incalzire a umarului, inainte sa incepi alergarea si nu vei mai avea dureri.

| UserNormal explică (pentru Violleta2022):

Am sa incerc si asta. Multumesc

| UserNormal explică (pentru Violleta2022):

Multumesc mult! Am sa incerc asta!

| NGheorghe a răspuns:

Poate ți-i sclintit. Cere si un diagnostic unui chiropractor.
https://youtu.be/H5PBBBxG_M0

| slayer09 a răspuns:

Dormi pe partea dreapta intr-un mod anormal? Daca da, e posibil sa ti se fi deformat umarul cu clavicula si atunci cand alergi. osul sa incerce sa revina la forma initiala si pentru asta ai dureri. Asta e parerea mea pentru ca si eu am patit-o cu partea stanga.

| UserNormal explică (pentru slayer09):

Nu, eu dorm pe burta in general. si pozitia in care dorm nu e ciudata zic eu. Oricum mersi de raspuns!

| Jannah a răspuns:

Ii vei da funda medicului, el stie cu exactitate ce ai, voi mergeti la medic cand sunteti " pe moarte "... trist

| UserNormal explică (pentru Jannah):

Citeste atent postarea si dupa mai vorbim