| CrushBoy89 a întrebat:

Cand am jucat fotbal (portar) am plonjat si am aparat mingea. Dupa asta, am simtit o scurta durere de 1-2 minute in zona cotului. Am observat ca daca indoi cotul nu ma doare, dar daca il las normal, atunci cand il las jos, simt o durere mica.Ce credeti ca mi s-a putut intampla? Fractura? Intindere? Ceva sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Marwell a răspuns:

Nu e fractura, doar ti-ai lovit ligamentul sau tendonul de la cot, stai linistit ca iti trece

4 răspunsuri:
| LaChatte a răspuns:

Ti-ai "impins" prea tare mana in umar. daca dupa o sapt. nu trece, du-te, bre, la doctor!

| Piratul10 a răspuns:

Eu cred ca ai o intindere, aștepta in jur de o săptămân si daca nu iti trece ar trebui sa te duci la un doctor.

| AddaRosee a răspuns:

Ai facut intindere probabil

| sakura021 a răspuns:

Nu cred ca ai decat o intindere, dar daca nu se rezolva intr-o saptamana mai bine te-ai duce la doctor.