| AlexCristi97 a întrebat:

Cat de periculosi sunt paduchii de corp? Cum poti scapa de ei?

Sunt o persoana foarte curata, nu inteleg de unde as fi putut lua, dar am vazut niste chestii mici pe langa firele de par de pe coapse. In alte zone (inclusiv cea pubiana) nu am observat, nu am mancarimi sau orice alt simptom. M-am uitat la chestia aia la microscop si seamana foarte mult cu ce am vazut pe internet.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Denila123 a răspuns:

Păduchi se ea de la găini de la coteț,

| AlexCristi97 explică (pentru Denila123):

Paduchi de gaine nu se ea la om. Mersi de intentie, dar ai cam raspuns sa faci puncte...

| Denila123 a răspuns (pentru AlexCristi97):

Eu am dat o sugestie, nu-mi trebuie puncte

| AlexCristi97 explică (pentru Denila123):

Apreciez intentia dar puteai sa imi spui ca "merele ie sarate" si era la fel de util, pentru ca raspunsul tau e pe langa intrebare, e eronat, e scris gresit deci pe scurt e dat sa te afli in treaba.

| Anna0111 a răspuns:

Mergi la farmacie și iei soluție. păduchii se formează din murdărie și stau la loc curat. Și eu zic sa faci asta cât mai repede pentru ca n ai idee cât de greu e sa scapi de ei.