| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cat dureaza rezultatul unei probe de scaun? Am fost saptamana trecuta la clinica medo luni/marți si de atunci nu am primit niciun telefon sa știu e bine, nu e bine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate dura 1 saptamana, dar nu te anunta nimeni telefonic, de nimic.
Este obligatia ta sa intrebi cat dureaza procesarea analizei si sa te intorci acolo sa iei rezultatul, cu care mergi la medic, ca sa-ti spuna daca este bine sau rau.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Depinde de:
1. Ce probe ale scaunului se fac
2. De dotarea laboratorului
3. De nr. de probe pe care trebuie sa-l faca: multe sau prea putine si nu strica doze de material de laborator pentru o proba.
Dar mi se pare totusi mult o saptamana. La mine a durat 3 zile. Mergi la clinica, poate au omis telefonul.