| anonim_4396 a întrebat:

Mănânc in fiecare zi 2, 3 felii de pâine cu ciocolata, gen o întind pe pâine. E un fel de Nutella.
Așa mă îngrașă sau mă menține slab?
Întreb pentru că eu sunt slab având în vedere că mănânc destul de mult dulce. Cred că am doar 55-56kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pâine cu ciocolata un fel de nuttela....adică din aia eftina la 4 lei borcanul, este?
Slăbești la nr de zile rămasehee hee

| Feri5 a răspuns:

Dacă o să mănânci cam mult, o să te faci un grăsan de opt milioane de tone, de o să sară în sus pământul când mergi pe drum laughing
Lasă ciocolata că nu-i bună de nimic. Poți mânca doar opțional dulciuri, eu îți sugerez să mănânci fructe și legume, dar și ceva carne pentru proteine.
Dacă vei mânca multă, multă carne, adică vreo cinci tiruri de carne pe zi, vei ajunge să secreți purine în exces, iar acidul uric nu va putea fi eliminat în totalitate, ceea ce duce la formarea gutei.
Fix pe dos, dacă mănânci multe dulciuri, faci diabet.
Așa că menține-ți o dietă echilibrată.

| DvAnIeLa a răspuns:

Cauta pe google produse care ingrasa daca vrei sa te ingrasi (Si nutella nu ingrasa daca nu o mananci) dar nu o manca pe paine?