| RaveNSaD a întrebat:

Salut, cateodata ochiul stang imi oboseste sau ma ustura cand stau la calculator sau ceva... si ochiul drept nu are nimic si mere cand imi fac poze imi vad ochiul stang mai mic adica nu asa tare deschis ca cel drept. Am 13 ani si mi-e cam frica... ce as putea face? Cand incerc sa il deschid tare ca sa fie la fel ca cel drept, parca e mai greu, nu stiu cum sa explic. Aproape in orice poza imi vad ochiul stang nu asa tare deschis ca cel drept si imi e frica ca se observa. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Ce ai putea face este să mergi la un consult oftalmologic. Sunt zeci de posibilități și doar un doctor oftalmolog poate verifica exact.
Trimitere de la medicul de familie inițial, și îți explică demersul.
Între timp evită să îți obosești ochii.

1 răspuns:
| cristian200313 a răspuns:

Mergi la un medic oftalmologic, acolo iti vor spune ce problema ai, dar si recomand sa le spui parintilor tale ca ai problema la ochiul stang, pentru ca ai 13 ani, nu esti adult.