| Anonima6754 a întrebat:

Hei TPUhappy Azi m.a mancat ochiul stang f tare si m-am scarpinat destul de insistent si acum ma cam tot ustura si cand il tin inchis, deschis..nu e o usturime insuportabila, dar este deranjanta! Ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Dacă te râmâ in f u n d scarpină-te cu carbit!

îti trece faci niste spuma cu săpun protex speli apoi cu apa calda
dupa care ii pui picături visine si iei un somnifer si gata sau bei 1litru de vin rosu nu bere nu votka
vinul rosu contine vitamine care repara ochiul
plus ca adormi de la el
mai mananci niste morcovi

daca te infectezi si faci puroi mergi la spital
daca nu te primesc la spital ii arati farmacistei
eu stiu l-optic dar nu e bine sa iti spun ca sa te duci la medic

| Vântulalb a răspuns:

Ce te ustura? Globul ocular sau pleoapa?
Daca te ustura pleoapa, spala-te si ai rabdare.
Daca te ustura globul ocular, mergi numaidecat la oftalmologie. Azi.

| SoHappy a răspuns:

Ai putea merge la oftalmoloc, de exemplu
Sau macar la medicul tau de familie
O sa fii bine, sanatate!