| prizeFTW a întrebat:

Ce credeti? In Iulie am facut un set complet de analize la medicul de familie.Medicul le-a citit si a spus ca valorile sunt normale, ca totul este ok.Am avut dureri de mijloc si de rinichi, si ma ustura cand urinam.N-am luat in seama.Aseara am ajuns la urgenta pentru ca nu mai suportam durerile.Ma durea mijlocul,soldul, partea stanga jos(zona inghinala) si ma dureau "bilele". Asistenta de pe ambulanta s-a uitat pe aceleasi analize pe care s-a uitat si medicul de familie care a zis ca-s bune si a spus ca zis ca am colica renala.Am ajuns la urgenta,mi-au luat sange, urina.Cand au venit rezultatele mi-au zis ca am colica renala.Mi-a zis sa merg la medicul de familie sa-mi dea trimitere pentru inca un set de analize si o ecografie.Voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Ce sa cred? Ai colica renala. Fa cum ti s-a spus, si ai sa te vindeci. Nu inteleg ce vrei sa afli.
Vechile analize au fost generale, acum vei avea alt set, mai complex, ai nevoie de trimitere ca sa scapi mai ieftin.

| 8imal a răspuns:

Absolut normal sa nu-ti apara in primele teste pentru ca se fac la nivel general si nu in detaliu cum ar trebui. la ecograf se pot gasi mai mult decat te asteptai. iar cauza poate fi doar o raceala renala minora ce se poate trata usor. Sfatul meu : cand mergi sa-ti faci analize nu astepta raspunsul de la un singur doctor! daca se insala, viata nu e o loterie!