| YumixCupcake a întrebat:

ce regim alimentar asputea urma daca am varicela?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OaNa_5315 a răspuns:

Nu se impune o dieta anume. Important este consumul de lichide, fructe, compoturi, supe. Dieta trebuie sa fie usoara, evitand alimentele bogate in grasimi sau dulciurile. In aceasta perioada organismul lupta cu infectia si trebuie sa fie sustinut printr-o alimentatie sanatoasa. De asemenea, repaosul la pat grabeste vindecarea. Oricum cel mai bine ar fi sa consulti un medic si iti va prescrie si niste medicamente.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu trebuie sa tii un regim special --- daca, insa, ai vezicule in gura mananca numai alimente moi. Vindecare grabnica si numai bine!

| YumixCupcake explică:

Pai. nu am vezicule si in gura.
si. e la adolescenti. am 15 anilaughing

| Americanuu a răspuns:

La copii sau adulti?