| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cine îmi poate spune cât costă o operație de parafimoza aproximativ? Va rog frumos! Nu vreau comentarii cu injuraturi am și eu nevoie de un preț aproximativ.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti minor, o poti face pe gratis la orice spital.
Daca esti major, sau vrei sa o faci la o clinica privata costa intre 1000 si 1500 euro, durand 15-30 minute si se face cu anestezie locala.

Operatia se numeste circumcizie si este legata de fimoza si parafimoza (complicatii ale fimozei netratate).

https://www.cosmedica.ro/tarife-cosmedica/
https://drlevy.ro/circumcizie-barbati/

sanatate maxima!

| mi25 a răspuns:

Operatia este gratuita. Se face cu trimitere de la medicul de familie.
De unde le mai scoateti cu costul unei operatii medicale? Sau vreti sa bagati medicii la puscarie?!

| mi25 a răspuns:

Violleta iaa este pe langa subiect. Circumcizia este una din afectiunile care se rezolva pe cale chirurgicala cuprinsa in pachetul de servicii gratuite in spitalele de stat.
Site-urile indicate de ea se refera la unitatile spitalicesti private.
Trebuie sa mergi la medicul de familie care iti da bilet de trimitere la un medic specialist.