| Georgel26 a întrebat:

Salut~! Cine poate sa-mi explice si mie problema pe care o am (bine.nu pot zice ca e chiar o problema, dar mai mult ca sigur e o ciudatenie).Asa.deci, de fiecare data cand consum o anumita bautura care are cofeina, resimt dupa vreo 5 minute o stare de somnolenta si de moleseala totala.In special la Red Bull. efectiv imi vine somn si adorm (daca am unde laughing ). Ce parere aveti? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| aaaa12345 a răspuns:

Da si mie eu dac beu seara nu pot dormi deoarece are cofeina si cofeina

| Shammal a răspuns:

Daca ti se face somn te ia cu moleseala asta iti spune ca cea ce ai baut sau ai mancat nu e bun pentru corpul tau; gandeste-te cea ce bei sau mananci ar trebui sa-ti dea energie daca in schimb tu ai o stare de somnolenta dupa e clar ca ce-ai baut sau mancat nu a fost bun pentru corpul tau

| Georgel26 explică:

@Ella.nu vreau sa crezi ca sunt dependent de cofeina pentru ca eu nu beau de obicei deloc cafea sau Red Bull...incercam doar sa-mi dau seama de ce la toti actioneaza ca o supraincarcare, iar la mine e taman invers big grin

| Kiko a răspuns:

Du-te la un medic. In mod normal inseamna ca organsimul tau e altfel(logik doar suntem diferiti) deci clar, ca cofeina nu iti face bine.

| AnaBejenaru a răspuns:

Tu glumesti?/eu beau 3 cutii red bull pe zi, si nu am nimic. probabil trebuie sa fii invatat cu ele, adica sa nu consumi mult in fiecare zi...

| alexandrum a răspuns:

Ti se pare tie. Poate fi un efect doar asupra corpului tau.

happy
Oricum, e mai bine sa nu bei asa ceva. Cofeina mi se pare cel mai inutil viciu.

| Ella_6956 a răspuns:

Pai.nu mai consuma.este logik ca aceasta(cofeina) nu'ti prieste. te sfatuiesc sa nu incerci daca nu vrei sa ai probleme cu ficatul sau inima