| AndreiPopovici6969 a întrebat:

Buna ziua TPU! Am o problema de vreo 3 zile. O problema legata de somn. Ei, cum sta treaba. Noaptea, când ma pun sa dorm, întru în acea stare de veghe, adorm, iar apoi mi se strica somnul, ma trezesc. Apoi dau sa adorm și nimic. adorm doar câte 10-15 minute, în rest ma frichii și de abia în spre dimineața ma ia somnul adevărat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul de familie si spune i lui.

| oglindasultanului a răspuns:

Stres, frig. incalzeste-te si calmeaza-te inainte sa adormi, inveleste-te mai bine, finalizeaza psihologic activitatile sa poti termina cu "ieri".

| Zaygon a răspuns:

Recomand o vizita la neurolog si mai apoi daca e cazul la psihiatru.
Am spus psihiatru pentru ca de obicei starile de insomnie prelungita sunt semne ale burnout-ului, anxietate, etc.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Pai in primul rand consuma-ti energia mult mult mult...probabil ti-ai schimbat stilul de viata si nu mai consumi energia sa te culci seara ca sa iti incarci bateriile pentru alta zi.

| 0RASPUNS0 a răspuns:

Încearcă sa faci sport