| anonim_4396 a întrebat:

Cineva a fost internat in spital pentru edem cerebral difuz. Ce tratament se ofera? Cat se sta in spital pentru asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Raspunsul corect il poti afla doar de la medicul neurolog care-l trateaza pe acel cineva.
Din pacate, asta nu este un site medical si nu avem neurologi aici.

4 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Pai un edem pe greier iti poate afecta viata. In zona afectata poate aparea un cheag de sange, sau, se poate rupe ceva, sau are edem tocmai pentru ca s-a rupt ceva, ceea ce nu-i bine deloc. Sau e infectie, sau e tumoare! Lasa-l cat e nevoie, nu are nevoie de patine si vin fiert. Are viata in pericol.

| Salontanul a răspuns (pentru Sonia822):

Asa se scrie pe vremea ta? "edem pe greier"? Pe vremea mea se scria "creier"!

| Sonia822 a răspuns (pentru Salontanul):

Da, tu esti barbat, cand o sa-ti lasi unghiile sa creasca, o sa intelegi mai mult. Daca nevasta-ta n-are unghii: de ce nu are unghii, daca are unghii, de ce ii aluneca degetul pe tastatura, si uite asa te invarti in cerc, si imbatranesti urat

| Sonia822 a răspuns (pentru Salontanul):

Iti trimit un mesaj privat, pentru ca vreau sa ma consult cu tine pe o alta problema.