| Rebb00 a întrebat:

Comprimatele de furosemid mai au vreun efect daca sunt expirate? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Evident ca NU, mai ales ca este subiectul unui scandal in Franta:http://www.rfi.ro/......e-suspecte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da au efecte daca sunt expirate: o sa ti se faca rau daca le iei. Cum sa aiba vreun efect? Ia gandeste-te de ce mai au termenul ala de valabilitate pe ele? Daca nu ti-ar face nimic nu ar mai pune termen de expirare si ai putea sa le iei oricand!

| d3men7zel a răspuns:

Nu

| Biutzamagic a răspuns:

Buna,orice medicament sau crema expirate nu mai au nici-un efect, daca te dai cu ele expirate se poate sa-ti faca mai rau, deci sfatul meu este sa nu le folosesti happy funda?