| anonim_4396 a întrebat:

Salut, credeți ca am un program bun?
Pentru slabit?
Daca nu am, imi puteti spune ce e gresit?

https://ibb.co/wSXSkKT

+Alergat dimineața la 7:00 - 30 minute.
+Sarituri cu coarda 50 primele 2 săptămâni si dupa 100.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Gresit
La 9 iei cina
La 2 iei micul dejun
La 6 pranzul

| Frank51 a răspuns:

Nu văd niciun program de slăbit.

Slăbitul se întâmplă în farfurie, degeaba alergi 3 stadioane și apoi mănânci mult și nesănătos.

Regula de bază în slăbit, get healthy first, then lose the weight, adică mai întâi devenim sănătoși, apoi slăbim automat.

Ai pornit bine făcând sport, acum tot ce mai ai de făcut este să scoți o masă din alimentație, dacă aveai 3, vei avea 2. În cele 2 ai voie să mănânci orice atâta timp cât este sănătos și sub rata ta metabolică cu 500kcal. Easy peasy.

| RoCkKiD a răspuns:

Cu programul asta doar o sa fii in forma, nu o sa slabesti.

| Sekim a răspuns:

1. Cam putine kcal, incearca macar 1500.
2. Sari coarda pe timp, nu pe repetari ( ex. sari coarda 15 min, bun pentru cardio )

| C0STEL22 a răspuns:

Incearca saritul peste masa.