| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa scap de cosuri, daca se poate ceva mai naturist pentru ca deja imi voi cumpara crema zineryt. Merci.:*

5 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

Si eu am incercat cu mibazon, intr-adevar se vad rezultate dupa o saptamana, dar trebuia sa il las peste noapte, si imi era greu, dimineata nu imi mai statea parul bine...
Si de cateva zile m-am apucat sa ma spal pe fata cu un gel facial de la avon si vad ca da rezultate, ma spal cam de 3 ori pe zi.
Dar tu vrei naturist...
Pai incearca sa te dai cu ceai de musetel pe fata (tamponezi), dar daca il cumperi de la magazin nu stiu cat de naturist mai este...

| anutzik a răspuns (pentru NevastuicAaA):

Ce gel facial folosesti?big grin

| NevastuicAaA a răspuns (pentru anutzik):

Gel de curatare energizant cu piersica si lapte de migdale

http://www.avon-shop.ro/......-p-38.html

| Lia09 a răspuns:

Zinerytul usuca foarte tare pielea. Ai incercat sa mergi la un dermatolog? Incearca sa-ti pastrezi fata cat mai curata. Spala-te cu un gel special pentru tenul gras atat dimineata cat si seara, evita fardurile fiindca duc la complicatia acneei si sa ai o dieta echilibrata, fara exces de grasimi, dulciuri. Oricum, depinde foarte mult si de forma de acnee pe care o ai, iar in privinta asta doar un medic specializat te poate ajuta. Multa sanatate si ai grija de tine!

| Lia09 a răspuns:

Am uitat sa precizez : Sa nu le storci fiindca in timp o sa-ti ramana urme si se duc extrem de greu (chiar deloc)! Mai bine suporti pana trec, decat sa ramai cu un ten plin de semne.