| anonim_4396 a întrebat:

Salut,cum sa-mi indrept si eu postura ca incep sa stau cocosat la munca. E din cauza ca ma aplec mult, duc capul in fata cand conduc ca sa ma uit cand ies sa vad daca -i cineva (lucrez pe torro), imi mai aduc aminte eu singur si ma mai indrept. Funditawinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dă-ți scaunul în față, ca un începător. Eu așa am făcut.
Poziția de boss, cu scaunul în jos și spătarul pe spate, te cocoșează rapid, mâinile fiind în față.
Dacă ai reglaj lombar, "umflă-l". Și ăla ajută la îndreptarea umerilor.

| Răzvi42 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Scaunul il tin jos mult, si pe spate. Cand pun mainile pe volan le intind de tot ca sa ajung. Si ca sa ma uit sa nu ating masina trebuie sa ridic capul un pic. Asa m-am invatat. E bine asa?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Răzvi42):

Asa se formează cocoașa laughing
Ridică-l mai sus, să stea umerii lipiți de scaun.

| HorgosAlinAurel a răspuns:

Exista hamuri speciale pentru corectarea posturii, costa vreo 30 de lei unu si ti l ajustezi dupa corp iar acesta nu te va mai lasa sa stai cocosat (poti sa l achizitionezi de pe net)