| Vali215 a întrebat:

Cum scap de găurile lăsate de coşuri? Nu am coşuri dar mi-au rămas găurile acelea din cauza lor şi nu este estetic deloc. Aş vrea tratamente naturiste sau creme, nu vreau să apelez la laser sau alte chestii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista un singur ingredient minune care sa repare cicatricile, chiar si cu o rutina bine pusa la punct, doar le ameliorezi. Ai nevoie de crema hidratanta, crema reparatoare cu cati mai multi antioxidanti, retinol, niacinamida, un ser cu o concentratie mare de vitamina c, crema spf si musai un exfoliant de tip AHA care sa promoveze productia de colagen, iar o data pe saptamana, sau la 2 saptamani, un peeling chimic. Iar toate astea costa timp si bani, pentru ca nu poti sa te apuci sa aplici toate astea direct, trebuie introdus treptat fiecare produs.

Cat despre produsele naturale, daca te tine rabdarea sa iti aplici suc de ceapa in fiecare seara pe o perioada lunga poti sa ii dai inainte. Ori poti sa incerci o crema care contine extract de ceapa, ideea e ca ceapa contine un bioflavonoid, numit quercetin, ce are proprietati antioxidante. Poti sa mai aplici si ulei de samburi de struguri pentru ca contine resveratrol - tot cu proprietati antioxidante, iar uleiul e nutritiv.

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut.Scrie gauri coșuri TPU pe google și o să găsești întrebări asemănătoare.Succes!

| ee a răspuns:

Se estompeaza de la sine in timp

| Marina1695 a răspuns:

Din pacate cremele natiriste nu o sa te ajute cel mai mare ajutor il obtii la dermatolog este ceva usor de suportat ia stratul superior de piele si tesutul se reface cremele nu vor putea face asta