| alexutza_1725 a întrebat:

Ce sa fac sa scap de cosuri? vreau tratamente naturiste pentru ca m-am convins cu cremele si cu celelalte chestii. tip de ten: gras. dau FUndakiss

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Buna Alexutza!:-*
Uite cateva site-uri care sate ajute;)
http://www.eva.ro/......-4091.html
http://www.info-ghid.com/......gre-s.html
http://www.util21.ro/......uriste.htm

6 răspunsuri:
| Denisa a răspuns:

I-am mai zis unei tipe ieri: de 2 ori pe zi, dimineata si seara, fa-ti baie de aburi cu musetel. Dupa iti aplici un gel de curatare pe fata (eu am Clarskin) si dupa te dai cu demachiant si servetele demachiante. Eu intr-o saptamana am scapat de ele si am un ten foarte frumos. Si cu a zis si anka, incearca si o cura de dezintoxicare, aparitia cosurilor poate fi determinata si datorita alimentatiei:*

| anka a răspuns:

Problema vine din interior. Incearca sa faci o cura de dezintoxicare.

| Petronela a răspuns:

Pai cumparati de la farmacie Zineryt pentru ca e f bun, eu il folosesc si chiar se vad rezultate in urma folosirii. Ti-l recomand fundita?

| yo4ever a răspuns:

Eu am incercat masca cu argila. si iti zic ca am avut multe cosuri, dar dupa 4-5 utilizari mi au trecut, si nu conteaza ce ten ai, este buna pentru orice. daca vrei sa ti zic cum am folosit o am amestecat un pliculet de argila(nu costa mult si este chiar fffff buna experienta proprie) cu putina apa si am pus o pe fata timp de 20 de min depinde acum pana cand se usuca, iar dupa clatesti cu apa caduta.de 2 ori pe saptamana este mai mult decat suficient. dar continua sa o faci chiar daca ti au trecut timp de 1 luna sau chiar doua.succes

| ladygaga_9914 a răspuns:

Iti recomand Zineryt: il folosesc si chiar din prima saptamana se vad rez.
chiar daca e mai scump, merita banii.
e bun pentru orice tip de ten cu probleme de cosuri/acnee

winking

| dedesh a răspuns:

Eu folosesc o crema de la plafar"apidermin". e foarte buna.si eu am tenul gras si ma ajuta mult.seara,dupa ce te demachiezi si iti cureti bine fata, iti dai cu ea si ai grija sa intre in piele. a doua zi, decat de speli pe fata(ca de obicei, banuiesc). costa in jur de 5-6leihappy, dar eu zic ca merita.multa bafta!