| LanoDeljek a întrebat:

Salut big grin...Ce alimente as putea sa consum pentru mai multa energie la sala? (am 79 kg,pot ridica greutati relativ mari, 80 + la presa piept, 300 presa picioare etc.) dar raman fara aer/energie rapid.iar febra musculara fac greu. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Iancu_Marin_1987 a răspuns:

Alimente bune pentru sala de fitness și cele care oferă energie sunt:

1. Ouăle (vitamina B, D). Sunt surse bune de proteine. Se potrivește de minune pentru mușchi.
2. Cafeaua. Oferă carbohidrați pentru energia corpului + cofeină. Se bea câte puțin.
3. Boabele de soia.
4. Cereale integrale + lapte.
5. Mix din fructe uscate, alune, semințe de bostan.
6. Apa (pentru că vă deshidratați în baie).
7. Bananele.